Apie miego kokybę ir mitybą

Maisto įpročiai ypač svarbūs, norint išlaikyti gerą sveikatą visą gyvenimą. Žmones reikia skatinti pasirinkti sveiką gyvenimo būdą, norint pagerinti sveikatą ir miego kokybę. Šiuolaikinė visuomenė susiduria su įvairiais streso faktoriais, tokiais kaip įtampa darbe, tikslai sėkmingai konkuruoti aplinkoje, socialiniai reikalavimai ir susirūpinimas dėl kūno įvaizdžio – visa tai gali sukelti nenormalų mitybos elgesį. Tokie faktoriai kaip kaina, valgymo praleidimas, netinkama maisto įvairovė, alkoholis, užkandžiai ir dažnas greito maisto vartojimas gali padidinti blogos sveikatos ir prasto miego riziką.

Buvo atlikta daug tyrimų, kuriuose nustatyta, kad žmonės turintys prastą miego kokybę turi pavojų prastesniems mitybos įpročiams, gali būti padidėjęs troškimas vartoti daug kalorijų turinčius maisto produktus. Tai gali sukelti neigiamą poveikį sveikatai, kaip metabolinis sindromas ar širdies ir kraujagyslių ligos, nutukimas, sutrikęs miegas. Būtina atsižvelgiant į valgymo laiką, vėlyvo vakaro valgymas gali paveikti nakties miego kiekį ir kokybę. Vėlyvas valgymas dažnais atvėjais sukelia gastroezofaginio refliukso ligą.

Kiti tyrimai rodo, kad bloga miego kokybė, stresas, nerimas ir depresija gali būti susiję su svorio padidėjimu ir atidėto paros maisto vartojimo būdu, laikomu naktinio valgymo sindromu. Pagrindiniai naktinio valgymo bruožas yra pasikartojantys naktinio valgymo epizodai, pasireiškiantys valgymu pabudus iš miego arba per dideliu maisto vartojimu po vakarinio valgymo. Dažnu atveju tai susiję su stresu, prislėgta nuotaika, prasta miego kokybe ir padidėjusiu kūno masės indeksu (KMI). Galima pripažinti, kad tikrai nėra lengva laikytis sveikos mitybos įpročių, tačiau norint palaikyti gerą sveikatą, savijautą ir miego kokybę tai yra būtina.