Kas padės būti energingiems ir sveikiems rudens laikotarpiu?

Ruduo yra metas, kai jaučiame, kad sumažėjo energijos ir produktyvumo lygis. Rudens metu labai svarbu prisiminti sveiko maitinimosi principus, kurie padėtų išlikti energingiems ir budriems šiuo laikotarpiu.

Energijos ir produktyvumo lygiui palaikyti būtina subalansuota mityba ir maistinės medžiagos, kuriose gausu vitaminų bei mineralų. Ypač rudenį būtinas tinkamas maitinimosi režimas. Dėl rudens metu prasidėjusių mokslų ir darbų dažnai greitėja gyvenimo tempas. Dėl šios priežasties valgoma kas pasitaiko po ranka, nesirūpindami nei mitybos periodiškumu, nei maistine verte ar maisto kokybe.

Patys svarbiausi sveikos mitybos įpročiai, kurie gali padėti išlaikyti gerą emocinę ir energinę savijautą, yra tinkamas maitinimosi režimas ir maisto įvairovė. Rudens metu reikėtų stengtis valgyti sezonines daržoves ir vaisius, rinktis daugiau baltymų turinčio maisto.

Top 3 maisto produktai:

  1. Riešutai. Rudenį mūsų organizmui ypač reikia kaloringo maisto, nes reikia energijos pasiruošti žiemai. Riešutai tai puikus energijos ir gerųjų riebalų šaltinis. Sauja riešutų per dieną yra puikus baltymų, būtinų omega-3 riebalų rūgščių, antioksidantų, vitaminų E ir B2 šaltinis. Juos reiktų valgyti saikingai, po 30-50 g. per dieną.
  2. Figos. Rekomenduojamos valgyti norint atgauti jėgas ir energijai, jos saldžios, tai puiki alternatyva patenkinti saldumo poreikiui. Taip pat naudinga valgyti sergant peršalimu, bronchitu ir kvėpavimo takų ligomis. Figos yra unikalios savo sudėtimi, jose yra daug mineralų ir mikroelementų.vario, geležies, magnio, kalcio, kalio, vitaminų A, B.
  3. Moliūgas. Rudenį yra ypač didelis moliūgų rūšių pasirinkimas. Moliūgas naudingas sveikatai, nes jame gausu vitaminų B1, B2, C ir mineralų (kalio, magnio, cinko, vario, geležies ir fosforo). Tai puikus pasirinkimas norint išlaikyti vitaminų ir mineralų balansą organizme. Iš moliūgų galima gaminti sriubas, blynus, salotas, desertus. 

4 rekomendacijos, kurios padės palaikyti energijos lygį ir gerą savijautą:

  1. Valgykite 4 – 5 kartus per dieną, kas 2,5–3 val. Taip palaikysite energijos lygį.
  2. Įtraukite kuo įvairesnį, sveiką ir subalansuotą maistą, daug sezoninių daržovių ir vaisių.
  3. Taip pat svarbu pakankamai išgerti vandens, per parą rekomenduojama 1 kcal. 1 ml. skysčio. Vandenį gerkite šiltą, galite pagardinti citrina.
  4. Fizinis aktyvumas, mankštos, suteiks energijos ir geros nuotaikos. Tai ypač svarbu, kad palaikytumėte pozityvumą ir gerą nuotaiką atšąlus orams. 

Būkime sveiki ir energingi. Gera sveikata ir savijauta padės išlikti pozityviems ištisus metus