Kaip Sumažinti Kūno Svorį?

  1. Siekiant sumažinti svorį naudinga sudaryti savo maisto dienoraštį: surašykite, ką valgote ir geriate visą savaitę, savaitės pabaigoje, viską peržiūrėkite ir pakeiskite nenaudingus ir nesveikus produktus sveikais ir mažiau kaloringais, atkreipkite dėmesį į alkoholį, greitą maistą, pusfabrikačius, saldumynus. Jeigu jūsų racionas atrodo pakankamai sveikas, tada koreguokite porcijos dydį. Jei porcija per didelė, numesti svorio bus sudėtinga.
  2. Kartais kai jaučiate alkį, iš tiesų jūsų kūnas gali būti tik ištroškęs. Nuo alkio pojūčio gelbsti stiklinė ar dvi vandens, jei geriate pakankamai vandens, alkio pojūtis išnyksta – taip išvengiate persivalgymo ir organizmui padedate deginti viso kūno riebalus.
  3. Svarbu laikytis mitybos režimo – reguliariai valgyti mažesnėmis porcijomis, vengti nereikalingų užkandžiavimų.
  4. Metant svorį pirmisiausia valgykite mažo kaloringumo produktus, o vėliau juos pakeiskite įprastu mažesnio kaloringumo maistu mažesnėmis porcijomis, taip bus formuojami sveikos mitybos įpročiai.
  5. Norint numesti svorį, 70 proc. rezultato priklauso nuo mitybos ir 30 proc. nuo sporto. Svorį numesite lengviau suderinę savo mitybą ir reguliariai sportuodami. Atraskite sporto kryptį, kuri bus maloni ir galėsite sportuoti su džiaugsmu.

Kodėl svarbu optimalizuoti kūno svorį?

Netinkama mityba, mažas judrumas sukelia medžiagų apykaitos sutrikimus, o tai, savo ruožtu, įvairias ligas: infarktą, aterosklerozę, cukrinį diabetą, akmenligę , nutukimą. Dabar ir visame pasaulyje, ir Lietuvos gyventojai vartoja per daug gyvulinių riebalų ir nepakankamai augalinių riebalų, įvairių šviežių vaisių ir daržovių.

Nėra lengva sveikam žmogui tikėti, kad jo sveikata ir gyvenimo trukmė priklauso nuo mitybos. Tačiau atsiradus sveikatos problemoms dažnai suprantame, kad mityba vienas iš svarbiausių veiksnių, kuris reguliuoja sveikatą.

Tyrimai rodo, kad moterys, numetusioms nuo 5 iki 10 kg svorio, per pus sumažina riziką susirgti diabetu, o vyrai – širdies ir kraujagyslių ligomis. Todėl palaikykite sveiką kūno svorį ir išvengsite daugybės ligų ateityje.