Kiek kalorijų turite suvartoti kasdien?

Norint išlaikyti normalų svorį ir nepriaugti papildomų kilogramų siūlau pirmiausia išsiaiškinti, kiek jums reikia suvartoti kalorijų per parą.

Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kiek ir kokio maisto žmogus turėtų suvalgyti. Tai labai individualu ir priklauso nuo to, koks yra žmogaus paros energijos poreikis. Jeigu dirbamas fizinis darbas ar aktyviai sportuojama, energijos poreikis išauga ir organizmas reikalauja daugiau maisto. Tačiau jei dirbamas sėdimas ir  ramus  darbas, žemas aktyvumo lygis, papildomai nesportuojama, tuomet reikėtų valgyti kur kas mažiau.

Būtina individualiai, pagal fizinį aktyvumą, išsiaiškinti koks yra paros energijos poreikis. Atkreipiu dėmesį į tai, kad vidutinio amžiaus ir sudėjimo nesportuojančiai moteriai pakanka 1600, o vyrui – 2000 kalorijų. Mėgstantys valgyti daug ir skaniai, dažnai šį kalorijų kiekį viršija. Todėl, viršijant kalorijų kiekį, atsiranda antsvoris. Ir atvirkščiai, sumažintas kalorijų kiekis padeda numesti nepageidaujamus kilogramus.

Išsiaiškinus koks yra maisto kalorijų kiekis būtinas organizmui, bus lengva ir paprasta suprasti, kokį kiekį mėgstamo valgio galima suvalgyti neviršijant siūlomo dienos kalorijų kiekio. Labai svarbu, kad būtų išlaikytas maistinių medžiagų balansas. Energijos gaunama iš visų trijų maisto grupių:  baltymų, riebalų ir angliavandenių. Idealu, kad kiekvienas valgymas būtų  subalansuotas.

Jei trūksta informacijos kaip apskaičiuoti jums reikalingą paros kalorijų kiekį, siūlau kreiptis konsultacijai, po konsultacijos suprasite, kiek ir kokį maistą rinktis, siekiant išlaikyti normalų kūno svorį.